Kosov 2021 – kompletní informace před odjezdem

Posted on : 02-08-2021 | By : My | In : Uncategorized

0

Odjezd na soustředění je naplánován autobusem z parkoviště u ZŠ Hraničářů ve čtvrtek 19. srpna v 10.00. Více informací a seznam potřebného vybavení naleznete v přiloženém souboru.

Vzhledem k současné epidemické situaci a zpřísnění podmínek organizace takové akce ze strany hygienické stanice bude třeba, aby každý účastník (dítě i dospělý) soustředění prokázal svou bezinfekčnost. Možností je několik.

1) Účastník má ukončené očkování proti nemoci Covid-19. Od aplikace druhé dávky uplynulo v případě dvoudávkového schématu nejméně 14 dnů, u jednodávkového schématu je to 14 dnů od očkování. Vše bude nutné prokázat příslušným certifikátem ať už v tištěné nebo elektronické podobě. Disponujete-li certifikátem v elektronické podobě, zašlete ho předem na email frc.mikulov@seznam.cz. Máte-li jen vytištěný, vezměte jej s sebou. Vrátíme ho.

2) V posledním půlroce jste prodělali onemocnění Covid-19 a od vašeho prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní. I k prokázání této skutečnosti je třeba mít k dispozici vystavený certifikát.

3) Pravděpodobně nejčastějším způsobem bude prokázání bezinfekčnosti pomocí testu, zde platí: Osoba absolvovala nejdéle před 7 dny před odjezdem RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC (antigenní) test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo osoba na místě podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem – tyto testy (vzorek se odebírá z kraje nosu jako při školním testování) budeme mít u autobusu k dispozici. Můžete si ale přinést i vlastní, ale certifikovaný test, který se provede před odjezdem autobusu.

Preferujeme možnost absolvování testu u dětského či praktického lékaře, který současně vystaví potřebný certifikát o bezinfekčnosti či další dokument (viz níže).

Dále je pak třeba při odjezdu předložit čestné prohlášení o bezinfekčnosti (ne starší jednoho dne) podepsané zákonným zástupcem účastníka z řad dětí a posudek vystavený dětským lékařem o způsobilosti účasti dítěte na zotavovací akci. Pokud jste již letos nebo v loňském roce byli na nějakém táboře, máte ho již jistě vystavený (platí 24 měsíců),  vezměte ho s sebou, po návratu vám bude vrácen.

V případě dotazů jsem k dispozici na emailu frc.mikulov@seznam.cz či telefonu 724 281 810. Pokud potřebujete některý formulář vytisknout, kontaktujte mě také.

Miroslav Pokorný

soustredeni_final_info

posudek-zdravotni-zpusobilosti_2021

pisemne-prohlaseni-zakonneho-zastupce-ditete

 

Write a comment

You must be logged in to post a comment.