Informace před zahájením sezóny 2021/2022

Posted on : 04-09-2021 | By : My | In : Uncategorized

0

Do soutěžního ročníku jsme přihlásili dvě družstva – juniory a starší žáky. Po 22 letech a doufejme, že pouze dočasně, ukončilo své působení v soutěžích družstvo mužů. Minimálně úvod soutěže bude svázán proticovidovými opatřeními.

Nejdůležitějším z nich je to, že se soutěžních utkání nemůže účastnit hráč, trenér, vedoucí družstva či člen realizačního týmu, který se nebude moci prokázat některým z následujících certifikátů:

a) o ukončeném očkování (platí 14 dnů po aplikaci poslední dávky)

b) o prodělané nemoci (platí po dobu 180 dnů od prvního pozitivního PCR testu)

c) negativním výsledkem PCR testu, který není starší 7 dnů nebo negativním výsledkem antigenního testu, který není starší než 72 hodin.

Je možné na místě (před odjezdem) podstoupit antigenní samotest.

Za dodržení těchto podmínek je odpovědný vedoucí družstva, kterému bude třeba tuto skutečnost ze strany hráčů prokázat.

Při pořádání turnaje nesmíme vpustit do haly osoby (diváky, rodiče), které nesplňují některou z výše uvedených podmínek.

I pro účast na tréninku je třeba některou z výše uvedených podmínek splňovat, jen je nastaven delší interval pro absolvování testů (7 dnů) pro PCR i antigenní test.

V týdnu od 6. září do 12. záři bude v městské sportovní hale probíhat lakování podlahy, proto jsou první předzápasové tréninky plánovány na úterý 14. září, vše v tradičních dnech a časech, tedy starší žáci od 15.00 do 16.30, junioři od 16.30 do 18.00, stejně tomu bude ve čtvrtek 16. září. Zůstává nám také exkluzivní páteční večerní čas od 20.00 pro starší členy klubu.

Rozpis soutěže juniorů naleznete na https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/30342/zapasy

Junioři hrají 2. ligu, větší část utkání se uskuteční ve Zlínském kraji, připravte se na dlouhé cestování a často i brzké vstávání. V případě nerozhodného výsledku po ukončení utkání následují nájezdy.

Rozpis soutěže starších žáků naleznete na https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/30343/zapasy

Starší žáci hrají Jihomoravský přebor, soutěž probíhá tzv. košovým systémem, což znamená, že jsou družstva z přeboru rozdělena předem podle předpokládané výkonnosti do 4 skupin (první tři skupiny po pěti družstvech, poslední skupina tři družstva). Pro začátek jsem zařazeni do 3. skupiny. Vždy na dvou po sobě jdoucích turnajích se mezi sebou utkají všechna družstva z dané skupiny (ve 4. skupině se hraje dvakrát každý s každým) a vytvoří se tím konečná tabulka. I zde musí být po uplynutí řádného hracího času určen vítěz, takže při remíze čekají na oba soupeře nájezdy. Vítěz skupiny postupuje o koš výše, poslední sestupuje o koš níže, ostatní zůstávají. Proto také v rozpisu na webu Českého florbalu nemůže být vidět kompletní rozpis utkání a ve widgetu Co se hraje na našem webu jsou v některých případech označeny dva možné termíny konání turnajů o daném víkendu.

Vzhledem k tomu, že v 1. pololetí letošního roku se nehrálo a téměř netrénovalo, jsou členské příspěvky na rok 2021 stanoveny na 1 000 Kč za hráče. Uvedenou částku zašlete na účet klubu č. 43-5924020207/0100 nejpozději do 30. 11. 2021. Jako variabilní symbol uveďte své datum narození ve formátu DDMMRR  a do zprávy pro příjemce prosím zadejte své jméno a příjmení. Je možná i platba v hotovosti, bude vám vydán doklad o zaplacení.

Věříme, že letošní sezóna se nejen zdárně rozběhne, ale také, že bude úspěšně a bez komplikací dokončena. Upozorňuji, že v závislosti na epidemické situaci se mohou také měnit proticovidová opatření.

Sledujte proto průběžně náš web, bude aktualizován, zejména pak v týdnu před turnajem, kdy upřesníme místo konání, čas odjezdu a přibližný čas návratu.

Také některé tréninky mohou být v závislosti na obsazení městské haly soustředěními jiných sportů rušeny nebo přemísťovány do jiných prostor.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.